13:59 - 12 Qershor 2021

Sot vazhdon dita e dytë e EURO2020, me takimin e parë i cili do të jetë mes Uellsit dhe Zvicrës, raporton Insporti.

Ndeshja që fillon në ora 15:00, do të luhet në stadiumin “Baku Olympic Stadium” në Baku.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku lojtarët me orgjinë shqiptare, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë në formacionin e parë, ndërkohë Admir Mehmedi ndodhet në bankën rezervë.

Formacioni startues i Uellsit: Ward, Davies, Rodon, Allen, Ramsey, Bale, Moore, Roberts, Morrell, James, Mepham.

Formacioni startues i Zvicrës: Sommer, Mbabu, Elvedi, Akanji, Embolo, Freuler, Seferovic, Xhaka, Rodriguez, Schar, Shaqiri.