×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Fuad Ajvazi ftohet në Kombëtaren U-19 të Kosovës

  Insajderi
  11 August 2022 - 14:35

  Fuad Ajvazi i është bashkuar Përfaqësues së Kosovës në grupmoshën U-19. Mbrojtësi prishtinas i talentuar vit pas viti po vazhdon me rritje në karrierën e tij.

  Insajderi raporton se qendër-mbrojtësi i Ramiz Sadikut tashmë ka pranuar ftesën nga përzegjedhësi i Kosvoës, Ramiz Krasniqi dhe se në grumbullimin e ardhshëm do t’i bashkohet.

  Ajvazi, 17-vjeçar, është ndër futbollistët më premtues në futbollin vendor.

  Ai luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe karrierën e ka nisur në shkollën e famshme “Kurda”, ndërsa tani është pjesa e Ramiz Sadikut, klub ku kanë shumë futbollistë që tashmë luajnë në klubet e njohura evropiane.

  Ky është një hap i madh në karrierën e tij dhe qysh tani ai ka disa oferta nga klube të ndryshme evropiane. /Insajderi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark