×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Gara presidenciale – fitues Marco Rubio dhe Bernie Sanders

  Insajderi
  07 March 2016 - 08:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Senatori nga Florida, Marco Rubio, ka fituar në zgjedhjet partiake republikane në Porto-Riko, që është fitorja e tij e dytë në garën për nominim presidencial.

  Pavarësisht nga kjo fitore e mbrëmshme, zoti Rubio është i treti, pas miliardarit, Donald Trump, dhe senatorit nga Teksasi, Ted Curz.

  Në garën për nominim presidencial në Partinë Demokratike në Maine ka fituar senatori nga Vermonti, Bernie Sanders, duke e mundur ish-sekretaren amerikane të shtetit, Hillary Clinton.

  Megjithatë, zonja Clinton mbetet në pozitën udhëheqëse në garën demokrate për zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, që mbahen më 8 nëntor.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark