×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjykata ia cakton 20 ditë paraburgim të dyshuarit për vjedhje pylli

  Insajderi
  04 March 2016 - 19:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjykata Themelore në Kaçanik ia ka caktuar 20 ditë paraburgim një fshatari të dyshuar për vjedhje pylli.

  Kërkesën për paraburgim e ka bërë Prokuroria Themelore në Ferizaj. H. T. Dyshohet se ka kryer veprën penale vjedhje pylli.

  “Pas vlerësimit të të gjitha shkresave të lëndës dhe dëgjimit të palëve, gjyqtari i procedurës paraprake, konsideroi se janë përmbushur kushtet ligjore për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit, pasi i konsiderohet recidivist i shumëfishtë i veprave të njëjta penale”, ka njoftuar Gjykata Themelore e Ferizajt nëpërmjet një komunikate.

  “Po ashtu me këtë rast palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtynë ekzekutimin e tij”.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark