×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  “Gjysmë hektari i kam veç serra, kaq para i fitoj gjatë muajit”, “Krejt i bëjë vet, askush nuk më ndihmon”- rrëfimi i fermerit nga Llausha

  Insajderi
  26 May 2024 - 15:53
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Smajl Balaj nga Llausha e Skënderajt që 15 vite merret me kultivimin e pemëve dhe perimeve.

  Në një rrëfim për Gazetën Insajderi ai ka treguar që ka gjysmë hektari serra. Në to ka të mbjellura dredhëza, pjepër e speca.

  Nga shitjet që i bënë prej dredhëzave, ai ka treguar se fiton rreth 700-800 euro në muaj.

  “Hala pa ia nisë sezoni i shesim dredhëzat. Ma herët e kemi pasë shumë problem, është dashtë në mëngjes me vjelë edhe me dal me e shitë nëpër magjistrale. 700-800 euro i fitojmë, një rrogë mesatare”, ka thënë ai.

  Për më shumë detaje, ndiqeni videon në vijim:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark