×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Grupi Wagner vetëm katër orë larg Moskës

  Insajderi
  24 June 2023 - 16:22

  Guvernatori i rajonit të Lipetsk-ut, Igor Artamonov, ka konfirmuar se grupi Wagner po lëviz “pajisje” në rajon.

  Rajoni gjendet më pak se 400 kilometra nga kryeqyteti i rajonit në Moskë, transmeton Telegrafi.

  Siç u raportua më parë, një video e medieve sociale – të cilën BBC e verifikoi – tregoi një kolonë të Wagner me automjete që udhëtonte në rajonin e Lipetsk-ut, që ndodhet midis qytetit të Voronezh dhe Moskës.

  “Agjencitë e zbatimit të ligjit dhe autoritetet… po marrin të gjitha masat e nevojshme për të garantuar sigurinë e popullatës. Situata është nën kontroll”, tha Artamonov.

  Artamonov gjithashtu u kujtoi banorëve se “ata këshillohen fuqimisht të mos largohen nga shtëpitë e tyre dhe të shmangin udhëtimet me çdo mjet”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark