×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Halimi: Lëvizja Vetëvendosje do të hyjë në histori për shkelje të Kushtetutës

  Insajderi
  03 August 2023 - 17:05

  Zëdhënësja politike e Lidhjes Demokratike të Kosovës Sibel Halimi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje do të hyjë në histori sa i përket shkeljes së Kushtetutës.

  “Një pushtet me aq fuqi kuantitative e me kualitet aq të dobët, është paradoks tipik”, tha Halimi.

  Halimi theksoi se kjo parti ishte bosh e dogmatiste në opozitë, e është bosh e kundër Kushtetutës në pushtet!.

  “Nëse doni ta njihni një parti politike në qeverisje, rishikojeni fushatën në opozitë”, theksoi ajo.

  “Qytetarët duhet të kuptojnë njëherë e përgjithmonë se një vend nuk mund të qeveriset kundër konstitucionit të tij. Kundër normës dhe traditave më të avancuara demokratike”, shtoi zëdhënësja politike e LDK-së.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark