×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj e Limaj ritheksojnë kërkesën për zgjedhje të jashtëzakonshme

  Insajderi
  19 May 2016 - 13:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, kanë mbajtur sot një konferencë për media ku edhe një herë ripërsëritën këreksën e tyre për zgjedhje të jashtëzakonshme.

  Haradinaj tha në konferencë se qytetarët janë të brengosur nga ndërhyrja e Serbisë në Kosovë si dhe me keqqeverisjen nga Isa Mustafa.

  Sipas tij, kjo u vërtetua edhe në protestën e 14 majit.

  Në anë tjetër, Limaj tha se ata do të vazhdojnë me kundërshtimin e kësaj qeverie.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark