×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhiu: Në dhomat e gjinekologjisë nuk do vendosen më shumë se dy lehona

  Insajderi
  18 June 2024 - 14:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se investimet që janë bërë në Klinikën e Gjinekologjisë, përurimi i të cilave është bërë sot është për tu duartrokitur.

  Ajo ka thënë se tri herë si paciente e kësaj klinike ka parë nga afër kushtet e rënda , sfidat e nevojat e pacientëve dhe stafit mjekësor.

  Haxhiu ka thënë se në dhomat e gjinekologjisë nuk do të vendosën më, më shumë se dy lehona.

  Postimi i plotë:

  Klinika e Gjinekologjisë – Transformim për tu duartrokitur

  Deri më sot, Klinika e Gjinekologjisë ka qenë ambient i cili kërkonte transformim të domosdoshëm si për nga nevojat e fëmijëve që vijnë në jetë po ashtu edhe për lehonat.

  Tri herë kam qenë paciente edhe vet në këtë klinikë, kam parë nga afër kushtet e rënda, sfidat dhe nevojat e pacientëve por edhe stafit mjekësor.

  Ishte kënaqësi e veçantë sot të shoh nga afër transformimin e kësaj klinike. Infrastrukturë moderne e hapësira të pastërta. Në dhomat e gjinekologjisë nuk do vendosen më, më shumë se dy lehona. Mjetet dhe kushtet e përmirësuara në punë do të shtojnë edhe angazhimin e stafit shëndetësor.

  Përgëzoj dhe falënderoj Ministrin e Shëndetësisë për punën e jashtëzakonshme.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark