×
 • Sport
 • Sport

  Hendbollistet e Vëllaznimit mbesin në Superligë

  Insajderi
  31 May 2023 - 22:38

  Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, ka mbetur në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Mbetjen në Superligë, skuadra kuqezi e konfirmoi të mërkurën kur u luajt ndeshja e plejautit.

  Në Prishtinë, Vëllaznimi e mposhti skuadrën e KEK-ut me rezultat 34:24. Kështu KEK-u i Obiliqit edhe edicionin e ardhshëm do të garojë në Ligën e Parë.

  Pjesa e parë ishte plotësisht e barabartë, ndërsa në epërsi ishin herë njëra e herë skuadra tjetër.

  Shkëputja e Vëllaznimit u bë në fillimin e pjesës së dytë. Epërsia e skuadrës gjakovare sa shkonte e rritej dhe në fund ishte dhjetë gola.

  Edona Radoniqi i shënoi 12 gola për Vëllaznimin, ndërsa nga tetë i kishin Bora Zejnullahu e Arona Kalludra.

  Elona Grajçevci i shënoi 12 gola për KEK-un. Tetë i shënoi Nazife Asllani e katër Albulena Tërbunja.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark