×
 • Sport
 • Sport

  Hidhet shorti për Kupën FA, derbi mes Arsenalit dhe Liverpoolit

  Insajderi
  05 December 2023 - 16:17

  Kupa FA është gara më e vjetër në historinë e futbollit dhe tanimë është hedhur shorti për raundin e 1/32-ve, ku nuk kanë munguar befasitë dhe përballjet interesante.

  Në këtë raund do të zbresin në fushën e lojës edhe skuadrat e mëdha të futbollit anglez, teksa kryefjala është pa diskutim përballja Arsenal-Liverpool, me skuadrat që do të debutojnë në këtë sezon pikërisht përballë njëra tjetrës, në takim e planifikuar për datën 6 janar.

  Manchester United, finalistët e sezonit të kaluar do të matin forcat përballë Wigan në udhëtim, ndërsa Chelsea pret në shtëpi skuadrën e Preston.

  Kampionët në fuqi, Manchester City do të luajë ndaj Huddersfield, ndërsa Tottenham do të presë në shtëpi skuadrën e Burnleyt.

  Një tjetër sfidë interesante është ajo midis dy ekipeve të Ligës Premier, Crystal Palace–Everton dhe në këtë raund spikatin përballje si, Stoke City-Brighton, Sunderland-Newcastle apo edhe Brentford-Wolves.

  Ky raund është planifikuar për t’u luajtur në ditët e para të muajit janar të vitit të ardhshëm.

  Kampionët në fuqi, Manchester City do të luajë ndaj Huddersfield, ndërsa Tottenham do të presë në shtëpi skuadrën e Burnleyt.

  Një tjetër sfidë interesante është ajo midis dy ekipeve të Ligës Premier, Crystal Palace–Everton dhe në këtë raund spikatin përballje si, Stoke City-Brighton, Sunderland-Newcastle apo edhe Brentford-Wolves.

  Ky raund është planifikuar për t’u luajtur në ditët e para të muajit janar të vitit të ardhshëm. /Telegrafi

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark