×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Hiqen kolonat nëpër kufij – 10 minuta pritje në Merdar

  Insajderi
  23 August 2023 - 17:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Mërgimtarët me sa duket e kanë lënë Kosovën për t’u kthyer në vendet e tyre ku jetojnë në Perëndim.

  Kjo pasi pritjet kufitare kanë rënë në minimum.

  Pritjet më të gjata për të dalë nga Kosova janë në Merdarë – max 10 minuta.

  Ndërsa në Muçibabë, te Dheu i Bardhë, në Mutivodë dhe në të gjitha pikat tjera kufitare më së shumti pritet 5 minuta.

  Muajin e fundit, për t’u larguar nga vendi nga këto pika kufitare mërgimtarët prisnin edhe deri në 7 orë, 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark