×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

  Insajderi
  01 March 2024 - 14:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Besart Kadia dhe zëvendës Ministri i Jashtëm i Azerbajxhanit, Fariz Rzayev kanë nënshkruar marrëveshjen për heqjen e vizave për qytetarët shqiptarë që udhëtojnë drejt Azerbajxhanit.

  Lajmin e ka bërë të ditur Ambasadori i Azerbejxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov nëpërmjet një postimi në rrjetin social X.

  “Fariz Rzayev, Zëvendës Ministër i Jashtëm i Azerbajxhanit, dhe Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Besart Kadia, folën për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe mes vendeve tona, me fokus ndërveprimin ekonomik dhe kontaktet mes njerëzve. Takimi pasoi me nënshkrimin e marrëveshjes për përjashtimin e vizave – një tjetër kontribut i fuqishëm në marrëdhëniet dypalëshe”, shkruan ai.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark