×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Shfaqja e integruar “Homeriada” jepet nesër në Tiranë

  Insajderi
  26 September 2023 - 15:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Nesër në Tiranë do të jepet “Homeriada”, një shfaqje e integruar koncert/dramë.

  “Homeriada” është realizuar nga kompozitorja dhe muzikologia, Blerina Shalari, dhe shfaqet në ora 19:00 në Katedralen Ortodokse “Ringjallja e Krishtit”, që gjendet në kryeqytetin shqiptar.

  Në këtë shfaqje janë të ftuar të marrin pjesë rreth 13 artistë nga më të njohurit në vend, si:

  Ingrid Pulizo, piano

  Ardita Bufaj, piano

  Oneila Llanaj, piano,

  Sara Luka, piano,

  Alda Shalari, piano,

  Gëzim Bulçari, violinë

  Alban Tahiri, Violinë

  Alkena Shuteriqi, violë

  Jona Çegrani, violonçel

  Flobens Zyma, kontrabas

  Enalda Gjoni, flaut

  Marina Kurti, soprano.

  I ftuar special aktori i mirënjohur i Teatrit kombëtar shqiptar Dritan Boriçi.

  Kompozitore dhe libretiste e shfaqjes Blerina Shalari.

  Koncertmastër Ingrid Pulizo.

  Në rolin e Homerit Dritan Boriçi.

  Moderator Genti Minga.

  Kamera Anri Kola

  Audio Klodian Qafoku

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark