09:04 - 10 Janar 2022

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Jeni shumë afër një suksesi profesional, por mund të kthehet në zhgënjim nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos u përfshini në aktivitete të reja, të cilat mund të mos jenë aq të frytshme sa shpresoni, nëse i filloni para se të jeni gati. Një takim i shoqëruar me lajme të mira do të nisë ndryshime të vogla por premtuese në jetën tuaj.

Shëndeti: Problemet që ndieni janë kalimtare, por megjithatë kujdesuni më shumë për shëndetin, forcën fizike dhe imunitetin tuaj.

Dashuria: Në marrëdhëniet me personin e dashur do të bëheni më seriozë dhe më të përgjegjshëm dhe kjo do t’ju ndihmojë të forconi lidhjen tuaj të dashurisë ose martesës. Tregohuni të sinqertë në shprehjen e emocioneve, mos u përpiqni t’i ndrydhni ato, në mënyrë që të mos “shpërtheni” nën akuzë. Kini kujdes në krijimin e lidhjeve të reja me njerëz që nuk i njihni.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Mund t’ju kontaktojnë sërish disa nga partnerët e biznesit me të cilët prej kohësh e keni ndërprerë bashkëpunimin. Kryeni bisedat me një ton të qetë, pa shprehur emocione dhe mbroni interesat tuaja pa agresivitet dhe pa ngarkesë. Marrëdhëniet ndërpersonale në një mjedis profesional mund të jenë të ndjeshme, do t’i zgjidhni ato pas një analize të kujdesshme, e cila do t’ju mundësojë qasjen më të mirë.

Shëndeti: Jini aktivë dhe të përfshirë, për të arritur nivel optimal energjie.

Dashuria: Në marrëdhënie dashurie, mund të mos merrni mbështetjen që prisni për disa nga idetë dhe planet tuaja, gjë që mund t’ju zhgënjejë dhe zemërojë. Mos u nxitoni të gjykoni partnerin tuaj, ai është i fiksuar pas disa shqetësimeve dhe mendimeve të tij. Nëse jeni vetëm dhe ju pëlqen shumë dikush dhe ai nuk shfaq interesim për ju, më së miri do të ishte ta ktheni vëmendjen te dikush tjetër.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Udhëtimet e shkurtra mund të jenë të suksesshme, por angazhimet e mërzitshme ditore mund t’ju prishin humorin dhe t’ju lodhin. Keni mjaft qetësi dhe durim për të përballuar sfidat e biznesit dhe marrëdhëniet ndërpersonale që janë një faktor i rëndësishëm për suksesin tuaj në këtë periudhë. Mund ta gjeni veten në qendër të ngjarjeve të rëndësishme. Qëndroni në parimet tuaja, në çdo situatë.

Shëndeti: Ndiheni mirë, jeni të qëndrueshëm dhe keni energji të mjaftueshme për gjithçka që ju pret.

Dashuria: Në marrëdhënie dashurore, jeni larg harmonisë që e dëshironi, por sigurisht që nuk do ta arrini me nervozizëm dhe insistime. Vlerësoni ndjenjat tuaja, sjelljen tuaj dhe jini të durueshëm. Binjakët beqarë do të kenë më shumë mundësi për aventura romantike – do të jenë simpatikë dhe të parezistueshëm dhe do të takojnë njerëz të rinj që do t’i prekin dhe frymëzojnë.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Edhe planet e përgatitura më së miri mund të prishen gjatë kësaj periudhe, por kjo ka një arsye dhe prandaj duhet të përshtateni pa nervozizëm. Vlerësoni sinqerisht situatën dhe mendoni për sjelljen tuaj për të shmangur zhgënjimin. Nëse jeni duke bërë njohje dhe partneritete të reja biznesi, jini të kujdesshëm dhe kontrolloni të gjitha informacionet.

Shëndeti: Mund të jeni më nervozë dhe të prirë ndaj ndryshimeve të humorit se zakonisht, ndërsa çrregullimet e gjumit janë të mundshme.

Dashuria: Marrëdhëniet janë të qëndrueshme dhe harmonike, sepse Venera është në harmoni me Merkurin, që do të thotë se komunikimi është i mirë dhe zhvillohet pa vonesa dhe keqinterpretime. Gaforret beqare do të jenë shumë të kërkuara dhe të pëlqyera në çdo shoqëri, do të kenë shumë mundësi për njohje të reja dhe flirte. Mund të takoni njerëz me virtyte të larta, ndaj do ta keni të vështirë të vendosni se kujt t’i kushtoni më shumë vëmendje.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Është e vështirë për ju t‘i pranoni kritikat, sepse mendoni se janë të pabaza. Mund të tundoheni të pranoni një propozim biznesi tërheqës dhe premtues, por yjet ju këshillojnë të mos e bëni këtë dhe fillimisht të kontrolloni informacionin dhe të vlerësoni mundësitë reale, në mënyrë që të mos zgjidhni rrugën e gabuar dhe të pësoni humbje të mëdha financiare.

Shëndeti: Shpërndani pikat tuaja të forta dhe fokusoni energjinë tuaj në një gjë përpara se të kaloni në tjetrën, në mënyrë që të mos rraskapiteni.

Dashuria: Mos humbisni kohë në marrëdhënie sipërfaqësore dhe aventura kalimtare, sepse ato do t’ju shpenzojnë energjinë që ju duhet për të investuar për të njohur dikë me të cilin mund të ndërtoni një marrëdhënie cilësore. Mund të bëni ndryshime në marrëdhëniet me partnerin tuaj, të cilat do t’ju sjellin stabilitet. Partneri është i hapur jo vetëm për kompromis, por edhe për të ndryshuar qëndrimet dhe bindjet.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Planet tuaja mund të zhvillohen në mënyrë të papritur gjatë kësaj periudhe dhe të sjellin ndryshime afatgjata. Konflikti me kolegët dhe partnerët e biznesit mund të sjellë probleme financiare, ndaj tregohuni diplomatik dhe të qetë. Ju mund të bëni një hap të madh drejt qëllimeve tuaja. Nëse po planifikoni një udhëtim, llogarisni në vonesa dhe zvarritje planesh.

Shëndeti: Jeni plot ngarkesa, lirohuni nga disa aktivitete të rënda fizike, vrapimi ose ecjeje të gjatë, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Nëse udhëtoni dhe takoni njerëz të rinj, keni një shans të madh për të takuar personin e jetës suaj. Mos u mundoni të kontrolloni atë që po ndodh, por kontrolloni sjelljen tuaj – ju duhet të lundroni në një lumë emocionesh. Një periudhë harmonike në një partneritet, mund t’i përkushtoheni pak më shumë vetes dhe të rishikoni disa gjëra që ju kanë shkuar në mendje prej kohësh.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Plotësoni detyrat që ju janë caktuar dhe mos pranoni të reja. Nëse merreni me tregti, do të jeni shumë të suksesshëm në këtë periudhë. Nëse bëni ndryshime, ato do të jenë një trampolinë për pikat kryesore të reja. Mund të filloni me realizimin e disa planeve, është një moment i mirë për të marrë iniciativën dhe për të hedhur hapa të mëdhenj drejt qëllimeve tuaja.

Shëndeti: Do të jeni paksa jorealistë dhe të prirë për të ekzagjeruar dhe për t’iu nënshtruar emocioneve. Gjeni stabilitet nëpërmjet aktiviteteve relaksuese.

Dashuria: Është e vështirë të përballesh me kërkesat tokësore të marrëdhënieve, por në këtë periudhë, duke menduar për gjërat themelore, mund të arrini në një kuptim më të thellë të asaj që në të vërtetë do të thotë përkushtim – një mësim që sjellin partneritetet dhe marrëdhëniet e ngushta. Nëse jeni beqarë, mund të prisni njohje të reja me njerëz interesantë. Mos e refuzoni një ofertë për të dalë në një takim.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Në biznesin privat janë të mundshme eksperienca të pakëndshme me ish-partnerët e biznesit, të cilat do të ju zemërojnë. Përpjekjet tuaja do të jenë të frytshme, nëse besoni në forcën tuaj dhe nuk dorëzoheni. Mendoni për çdo hap tjetër dhe mos nxitoni me veprimin, përpara se të bëni analizën e nevojshme.

Shëndeti: Është koha për të ngadalësuar dhe pushuar, në shoqërinë e të afërmve dhe miqve. Dëgjoni intuitën tuaj dhe kushtojini vëmendje çdo ndjenje.

Dashuria: Komunikimi i sinqertë dhe i hapur, mirësia dhe vullneti i mirë do t’ju sjellin shumë përfitime në një marrëdhënie me personin e dashur. Nëse jeni vetëm dhe ju pëlqen veçanërisht dikush, tani është koha e duhur për të shprehur ndjenjat tuaja. Kini kujdes në kontakt me personat që nuk i njihni.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Kujdesuni për detyrat tuaja profesionale, nuk keni pse të shkoni përpara ngjarjeve nëse doni të përparoni. Planet tuaja për të ardhmen janë shumë ambicioze dhe joreale për momentin, por mos lejoni askënd t’i pengojë ambiciet tuaja. Qëndroni të qetë dhe të fokusuar, mos debatoni dhe jini të përmbajtur, për të shmangur humbjet.

Shëndeti: Jini mendjehapur dhe analizoni jetën tuaj nga perspektiva më e gjerë e mundshme. Ruani paqen dhe shëndetin tuaj.

Dashuria: Jeni në harmoni me veten, ndaj kjo do të ndikojë pozitivisht në marrëdhënien me partnerin, por edhe në jetën e dashurisë në përgjithësi. Jeni të vendosur, merrni iniciativën dhe e dini se çfarë dëshironi. Njohjet e reja për Shigjetarët beqarë mund të jenë burim telashesh. Kushtojini vëmendje ndjenjave tuaja, mos i ndrydhni ato dhe kjo do t’ju çojë në njohuri më të thella.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Energjia planetare nuk është e favorshme për të marrë vendime të rëndësishme. Mund të tundoheni të veproni në mënyrë radikale, por gjithsesi do të përmbaheni dhe do të bëni një kompromis të arsyeshëm. Situata në të cilën ndodheni pengon nevojën tuaj për të punuar dhe krijuar, por shumë shpejt do ta kapërceni.

Shëndeti: Keni nevojë për më shumë hapësirë dhe vetmi, ndaj jepini vetes kohë për paqe.

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe mund të përjetoni të gjitha mundimet e pasionit të zjarrtë, i cili nuk ju lejon të rezononi në mënyrë logjike dhe të qetë, siç bëni zakonisht. Ju mund të përjetoni xhelozi dhe zemërim në marrëdhënie me partnerin, me dëshirën për ta ndëshkuar atë për shkak të ndjenjave tuaja, por nëse jeni të lirë, mund ta vlerësoni gabimisht aventurën ose ta perceptoni vëmendjen e një personi si më shumë se ajo që jeni në të vërtetë.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Jini të përmbajtur dhe të ftohtë kur bëhet fjalë për interesat tuaja dhe merrni seriozisht detyrat tuaja. Nuk ka nevojë të luftoni për të qenë të suksesshëm, thjesht jini serioz dhe veproni tërësisht dhe me mençuri. Analizoni veprimet, sjelljen dhe qëllimet tuaja dhe planifikoni me mençuri detyrat tuaja.

Shëndeti: Ngritja shpirtërore sjell transformim, i cili ndikon në të gjitha aspektet e jetës suaj.

Dashuria: Kohë e mirë për Ujorin e vetmuar – mund të ketë një mundësi të mirë për të nisur një histori dashurie dhe gjërat në jetën tuaj mund të zhvillohen në mënyrë të paparashikuar me shumë ndryshime personale. Në marrëdhënie me partnerin keni nevojë për pak distancë dhe më shumë kohë për veten tuaj, në mënyrë që të mos shfaqni në mënyrë të pakontrolluar ndjenjat që ju pushtojnë dhe ju shqetësojnë mbi partnerin tuaj.

PESHQIT 20.2 – 20.03.)

Puna: Ndryshimet që po i shqyrtoni do t’ju lejojnë t’i përfundoni detyrat që keni filluar shumë kohë më parë. Mund të filloni një projekt nëpërmjet të cilit do të provoni aftësitë tuaja dhe do të arrini sukses mbi mesataren. Kujdesuni për afatet dhe takimet dhe shmangni blerjet impulsive, në mënyrë që të mos përkeqësoni situatën tuaj financiare.

Shëndeti: Ndiheni mirë, dhe shoqërimi dhe biseda me njerëzit e afërt do t’ju sjellë disa njohuri, të cilat do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë.

Dashuria: Është kjo një periudhë e përshtatshme për të shijuar të gjitha aspektet e dashurisë. Në marrëdhëniet me partnerin ekziston një humor hareshëm, intimitet dhe gëzim, por nëse jeni vetëm, mund të bini në dashuri krejt papritur. Ju pëlqen të kënaqeni me ndjenjat e dashurisë, kështu që nuk do të keni arsye të ankoheni për asgjë, edhe nëse rezulton se një marrëdhënie nuk mund të ndërtohet mbi ato ndjenja.