×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  I akuzuari për përdhunim u arratis nga gjykata pak momente para se të shpallej fajtor

  Insajderi
  03 March 2016 - 20:58
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Javed, nga Manchester, Angli, ishte në lirim me kusht, kur ai u zhduk nga Gjykata e Manchesterit  të hënën e 29 shkurtit.

  Në mungesë të tij, 37-vjeçari u gjet fajtor për tetë akuza për aktivitet seksual me një fëmijë nën moshën 13 vjeçare.

  Një zëdhënëse e Gjykatave të Britanisë së Madhe dhe Shërbimeve të Tribunalit ka thënë se ai ishte i liruar me kusht, por u arratis në momentet e fundit.

  “Ai ishte në paraburgim që në vitin 2014 dhe më pas, në ditën kur gjyqtari i dha atij lirimin me kusht të kushtëzuar brenda kufijve të ndërtesave të gjykatave. Ai pastaj u largua nga ndërtesën dhe juria e shpalli atë fajtor në mungesë të tij”, tha zëdhënësja angleze.

  Policia e Manchesterit ka paralajmëruar se Javed mund të përpiqet të largohet nga Britania e Madhe, dhe kanë paralajmëruar se çdokush që përpjekjet për të ndihmuar Javedin mund të përballet me arrestim, po ashtu.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark