×
 • Lajme
 • Lajme

  Infermierët gjakovarë ndihen të ofenduar nga Sevdai Radogoshi – Qumili

  Insajderi
  18 May 2016 - 16:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Përmes një reagimi të lëshuar për media, infermierët i kanë quajtur marrëzira fjalët e Qumilit, i cili kishte thënë se motra e tij është e sëmurë psikike.

  “Agresori nuk mjaftohet me dhunën e ushtruar por edhe e pandeh si të sëmurë psikike. Kolegia jonë ka probleme të thella financiare e strehimi – dhe e vetmja gjë që nuk i nevojitet është paragjykimi. Kështu që do të duhej minimalisht agresori të mendohet para se të shkruaj marrëzira”, thuhet në reagimin e tyre.

  Ata u shprehen të bindur se gjendja e koleges së tyre është normale dhe thanë se ndihen të ofenduar nga fjalët e Radogoshit.

  “Ne, kolektivi i infermierëve të kësaj qendre, ju njoftojmë se gjendja mentale e koleges tonë ka qenë normale dhe ndjehemi të ofenduar që kolegia jonë F.R përveç se është dhunuar për motive të dobëta, ajo edhe po njolloset”, thuhet në komunikatën e tyre.

  Sevdai Radogoshi është shoqëruar të enjten pasdite në Policinë e Gjakovës nën dyshimin për veprën penale lëndim i lehtë trupor, të kryer ndaj motrës së tij. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark