×
 • Lajme
 • Insajderi

  Inspektorati dënon me gjobë personat që vendosën reklamë në muralin e Nexhmije Pagarushës

  Insajderi
  27 November 2021 - 14:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Sot në Prishtinë, tek murali i ikonës shqiptare, Nexhmije Pagarushës, disa persona kanë vendosur reklama.

  Këtë nuk e kanë pritur mirë qytetarët, të cilët menjëherë kanë reaguar në rrjetet sociale.

  Pas raportimit të mediave, Inspektorët kanë dalë në vendin e ngjarjes.

  Drejtori i Inspekcionit në Komunë e Prishtinës, Adonis Tahiri ka njoftuar se reklama është hequr dhe qytetarët që po punonin aty janë gjobitur me vlerë prej 400 euro.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark