×
 • Lajme
 • Lajme

  Interpoli kërkon shqiptarin që vrau inspektorin serb

  Insajderi
  23 May 2016 - 20:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Siç shkruan gazeta serbe “Novosti”, autori i vrasjes së kryer para 20 viteve është shqiptari Islam Shabani, i cili më 1 shkurt 1996 kishte vrarë shefin e SPB-së së Beogradit, Dragan Radishiç. Shabani kishte shtënë me 18 plumba në kokë.

  Policia serbe ka theksuar se kjo vrasje ishte e porositur dhe se vrasësi më pas ka ikur në Irak,ku edhe më tej jeton.

  Dyshimi tek ai kishte arritur pas marrjes së shenjave të gishtërinjve, çka tregojnë se Shabani ishte në objektin ku u vra zyrtari i lartë policor, Radishiç. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark