×
 • Lajme
 • Lajme

  Irani pranon të ndërtohet hoteli i parë ndërkombëtar në vend

  Insajderi
  02 March 2016 - 21:45
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një operator hotelesh spanjoll tha se planifikon që të hapë një hotel në bregdetin iranian, në fillim të vitit të ardhshëm.

  Melia Hotels International lajmëroi sot se prona prej 5 yjeve do të ndërtohet në një kullë të gjatë prej 130 metrash, në Detin Kaspik, raporton Evropa e Lirw.

  Hoteli Gran Melia Ghoo, i cili pritet të ketë pishina, bare, dhe qendra rekreacioni, do të jetë pjesë e një distrikti të ri, që po ndërtohet në resortin e Salman Shahr.

  Ky hotel pritet të jetë prona e parë luksore, që menaxhohet nga një kompani e huaj në Iran, që nga koha kur Revolucioni Islamik detyroi kompanitë e huaja që të iknin në vitin 1979.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark