×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Ish-oficeri britanik: Ka gënjyer Vuçiq – uniformat mund të blihen, por jo edhe armët

  Insajderi
  25 September 2023 - 19:17

  Ish-oficeri i KFOR-it Adde Clewlow, e ka komentuar ngjarjen tragjike që ndodhi të dielen në Banjskë të Zveçanit.

  Ai tha në Klan Kosova se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka gënjyer kur kishte thënë se armët dhe uniformat janë blerë në treg.

  “Unë gjithsesi nuk kam parë bomba dore, municion, duke u shitur aty haptazi”, theksoi ish-ushtaraku britanik.

  Të dielen si pasojë e një sulmi të armatosur nga një grup terrorist, në veri u vra polici Afrim Bunjaku.

  Ai u vra, pasi grupi terrorist shtiu në drejtim të njësive policore të cilët kishin shkuar për t’i larguar dy kamionë të cilët e kishin bllokuar rrugën.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark