×
 • Lajme
 • Lajme

  Ismail Kadare, “Qytetar Nderi” i Pejës

  Insajderi
  21 May 2016 - 13:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shkrimtari Ismail Kadare është shpallur qytetar nderi i Pejës dhe laureat i takimeve ndërkombëtare letrare Azem Shkreli.

  Me këtë rast, Kadare është ndjerë i nderuar për këto dy çmime dhe u shpreh falënderues, njofton Klan Kosova.

  Në këtë takim morën pjesë poetë nga vende të ndryshme të rajonit dhe një nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

  Të pranishëm ishin edhe ministri i kulturës Kujtim Shala, kryetari i Pejës Gazmend Muhaxheri dhe ambasadori amerikan Greg Delawie. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark