×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Italia thërret takimin e G7-shit pas sulmit të Iranit kundër Izraelit

  Insajderi
  14 April 2024 - 15:45
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidenca italiane e G7 ka thirrur një takim virtual të dielën “për të diskutuar sulmin e Iranit kundër Izraelit”, sipas një deklarate të shkurtër në faqen zyrtare të presidencës së G7 të Italisë.

  Kryeministrja italiane Giorgia Meloni tha gjithashtu të dielën se presidenca italiane e G7 ka organizuar “një konferencë në nivel liderësh për këtë pasdite”.

  “Qeveria italiane përsërit dënimin e saj për sulmet iraniane kundër Izraelit”, tha Meloni në një postim në mediat sociale, raporton CNN.

  “Ne shprehim shqetësim të fortë për destabilizimin e mëtejshëm të rajonit dhe vazhdojmë të punojmë për ta shmangur atë”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark