×
 • Lajme
 • Lajme

  Izraeli heq vizat për Kosovën, nga kjo datë mund të udhëtoni lirshëm në këtë shtet

  Insajderi
  18 June 2024 - 14:50
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur në takim ministrin e Brendshëm të Izraelit, Moshe Arbel, me të cilin edhe ka nënshkruar marrëveshje ndërshtetërore për lëvizje të lirë pa visa.

  Me këtë marrëveshje, nga data 19 shtator, qytetarët e Republikës së Kosovës do lëvizin lirshëm në Izrael.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark