×
 • Lajme
 • Lajme

  Jahjaga propozon Besnik Osmanin për Auditor të Përgjithshëm

  Insajderi
  03 March 2016 - 15:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka propozuar Besnik Osmanin si kandidat për Auditor të Përgjithshëm të Republikës së Kosovës.

  Sipas një komunikatë për media, propozimi për Kuvendin e Kosovës vije duke marrë parasysh raportin e Komisionit përzgjedhës për shqyrtimin, si dhe vlerësimin e aplikacioneve e intervistimin e kandidatëve potencialë. Thuhet në një komunikatë dërguar nga Zyra e Presidentes.

  Presidentja në largim, Atifete Jahjaga, pritet t’i lëshojë zyrën presidentit të zgjedhur, Hashim Thaci në këtë post.  Dorëzimi i detyrës pritet të bëhet më 7 prill./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark