×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  “Jam i zhgënjyer, partia ka punësuar aktivistë nga Shqipëria” Aktivisti i VV’së nga Mitrovica djeg kartelën e anëtarësimit për 1 Maj

  Insajderi
  01 May 2024 - 16:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë, Arsim Musa ka dhënë dorëheqje nga partia si shenjë pakënaqësie nga qeverisja e Albin Kurtit.

  Musa ka pritur 1 Majin, ditën e Punëtorëve që të djegë kartelën e anëtarësisë dhe ka njoftuar se ka hequr dorë nga kjo parti.

  Ai në një prononcim për Gazetën Insajderi ka treguar arsyet e dorëheqjes së tij.

  “Edhe unë si qytetar i Mitrovicës së Jugut kam menduar se do ketë ndryshime por si po shihet nuk do ketë ndryshime. Paga të vogla ngritje çmimesh Rryma 104% Shporta familjes e rënduar pensione të vogla. Qeveria e Kosovës thotë se ka rrezik për luftë. Gëzuar 1 Maji pa  Vetëvendosjen,Albanologj. Rrena, Mashtrime,e çka tjetër”, tha ai.

  Arsim Musa ka dërguar edhe pamje nga kartela e djegur:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark