×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Jemen: Nga sulmi i personave të armatosur – 16 vetë të vrarë

  Insajderi
  04 March 2016 - 22:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një zëdhënës i organizatës katolike, Misionarët Bëmirës, që e udhëheq këtë shtëpi në qytetin-port Aden, tha se katër persona të armatosur kishin hyrë në ndërtesë me pretekst se dëshironin t’i vizitonin nënat e tyre.

  Një zyrtar i Jemenit tha se personat e armatosur, pastaj kanë hyrë në secilën dhomë, i kanë lidhur njerëzit dhe i kanë vrarë me të shtëna në kokë.

  Motivi i personave të armatosur, të cilët kanë arritur të largohen nga objekti pas sulmit, nuk është i njohur.

  Oraganizata Misionarët Bëmirës është themeluar nga Nëna Tereze, e cila e kishte fituar Çmim Nobel për veprimtarinë e saj humanitare. Ajo ka vdekur në vitin 1997. /rel

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark