×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Jep dorëheqje një anëtar i Bordit të KPMM-së

  Insajderi
  11 July 2023 - 13:42

  Anëtari i Bordit të Komisionit për Miniera dhe Minerale, ka dhënë sot dorëheqje nga funksioni i tij në bord.

  Jahir Gashi, ka dhënë dorëheqje një ditë para se të votohej rreth shkarkimit të Bordit të KPMM-së nga Komisionii Parlamentar për Ekonomi.

  Kështu ka bërë të ditur, Ferat Shala, kryesues i Komisionit për Ekonomi.

  Pas marrjes së kërkesës, kryetari i Kuvendit ia përcjell komisionit përgjegjës, andaj sot i kemi ftuar 4 anëtaret, Jahir Gashi dje ka thënë dorëheqje”, tha ai.

  Edhe në janar të këtij viti, deputetët kanë rekomanduar që ky bord të shkarkohet pas problemeve që kanë pasur me kryesuesen si dhe për faljen e borxhit 9 milionësh për ndërmarrjen Ferronikel.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark