×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Jordania parandalon sulmet nga ISIS

  Insajderi
  02 March 2016 - 22:05
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Jordania tha se një bastisje në afërsi të kufirit me Sirinë ka penguar sulmet e planifikuara nga grupi i Shtetit Islamik.

  Shërbimet e inteligjencës së vendit thanë sot se shtatë militantët e dyshuar, të vrarë gjatë operacionit në qytetin Irbid, po planifikonin shënjestrimin e “zonave civile dhe ushtarake, për ta destabilizuar sigurinë e vendit”.

  Një zyrtar policor gjithashtu është vrarë gjatë aksionit, ndërsa pesë persona të tjerë janë plagosur gjatë bastisjes.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark