×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Kelmendi për qeverinë Kurti: Fëmijët do të mësojnë si Kosovën e kishte kapluar budallallëku e poshtërsia

  Insajderi
  09 July 2023 - 12:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gazetari, Adriatik Kelmendi, ka reaguar pas deklaratave të fundit nga ministrja e jashtme, Donika Gërvalla.

  Kelmendi madje ka shkruar se fëmijët do të mësojnë në shkolla se si Kosovën në këtë kohë e ka kapluar budallallëku e poshtërsia.

  Postimi i plotë:

  Blinkeni naiv.

  Scholzi, Makroni, Melloni tigra prej letre.

  Edi Rama tradhëtar.

  E Donika Gërvalla gjeni.

  Dmth do të kalojnë vjet e dekada e fëmijët do të mësojnë në shkollë se si në këtë kohë Kosovën e kishte kapluar badallaku e poshtërsia, e cila e kishte izoluar e përqeshur prej krejt botës.

  PS1. Edi Rama e shkarkoi menjëherë ministrin e Brendshëm për një rrahje të familjarëve të një deputeti. Vetë deputeti dha dorëheqje.

  Te ne skandali nuk po e pret skandalin dhe kujt s‘i mungon thoi.

  PS2. A keni menduar ndonjëherë se si dikush për 20 vjet nuk ia ka dalë ta ketë një vend dinjitoz pune dhe përnjëherë është bërë ministër ose ministre, deputet ose deputete? Këta i shohim më aktivët dhe më agresivët sot. Nuk kanë çka humbin!

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark