×
 • Lajme
 • Lajme

  Kërkohet shuarja e një partie politike në Kosovë

  Insajderi
  16 August 2022 - 11:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sot është dorëzuar dokumenti për shuarjen e një partie politike.

  Partia e Ashkalive të Kosovës, ka pezulluar të gjitha aktivitetet e saj politike dhe fajin për këtë po ia lë kryetarit Hetem Arifi.

  Sekretari i deritanishëm i kësaj partie, Qazim Rrahmani, ka dorëzuar në KQZ, aplikimin për shuarjen e partisë, me ç’rast tha për Ekonomia Online se dega në Gjakovë dhe Ferizaj, janë larguar gjithashtu.

  Ai tha se që nga 31 korriku, asnjë person nuk ka legjitimitet në parti.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark