×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Këshilltari i Besnik Bislimit për Shqiprim Arifin: Po ikën me bishtin ndër shalë e i turpëruar

  Insajderi
  21 April 2024 - 14:36
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ragmi Mustafi, këshilltar i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, i është gëzuar lajmit për largimin nga politika të Shqiprim Arifit, pas shkarkimit të tij nga Komuna e Preshevës nga, siç tha ai, pushteti i Vuçiqit.

  Mustafi radhiti një listë të punëve që sipas tij nuk i ka kryer Arifi përmes një postimi në ‘Facebook’. Tutje, ai tha se Arifi “i turpëroi shqiptarët”, shkruan Gazeta Insajderi.

  “Pas 8 viteve, veq dy të mira bëre: që modeli yt mos të përsëritet kurrë. Dhe që po ikën me bishtin ndër shal e I turpëruar. Turpërove shqiptarët, Turpërove Diasporën e Turpërove Preshevën”, shkroi ndër tjerash Mustafi.

  Shqiprim Arifi tha dje se është shkarkuar nga pozita e kryetarit të Preshevës nga “pushteti autoritar i Beogradit”. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark