21:56 - 10 Shtator 2021

Policia e Kosovës ka arrestuar tre zyrtarë shtetëror të Kosovës, mes të cilëve dy zyrtarë të Agjencisë Qendrore të Prokurimit(AQP).

Lajmin për këtë arrestim e ka bërë të ditur edhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, sipas të cilit arrestimet janë kryer nën dyshimet për korrupsion.

Sipas burimeve të Front Online dy të arrestuarit janë me inicialet Mursel Raci dhe Arian Bucaj