×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  Kjo është poza ideale për seks në shpejtësi

  Insajderi
  17 June 2024 - 10:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Është pozë ideale për seks në shpejtësi. Shumica e njerëzve kurrë nuk e kanë provuar, ndërkaq ata që janë më të lirë, thonë që kjo pozë përndezjen kalon në dimension të veçantë.

  Ju duhet vetëm ndonjë pozë e përshtatshme që të hidheni në aksion.

  Poza e famshme – mbështetur për mur, të cilën të gjithë frikësohemi ta provojmë, fillon kështu – lehtë hapni këmbët të mbështetura për mur. Partneri juaj le të afrohet sa më afër, me duar le të ngrejë vithet tuaja duke e shtyrë shpinën tuaj për mur për të mbajtur ekuilibrin, pastaj lejo penetrimin.

  Për fillestarët – provoni të njëjtën pozë me një këmbë në tokë.

  Përse kjo pozë është aq joshëse – edhe pse është jashtëzakonisht ekzotike dhe e pazakonshme, fjala është për pozën klasike misionare në pozitë vertikale, transmeton Telegrafi.

  Sikur poza misionare, edhe kjo pozë është shumë intime dhe ju ofron intimitet dhe shikime të zjarrta sy më sy, mirëpo për dallim nga misionarja e cila praktikohet shumë, kjo pozë është paksa edhe tabu, gjë që gjërat më shumë i bën edhe më këndshme.

  Mund ta praktikoni pothuajse në çdo vend, ndërkaq posaçërisht është seksi përndezëse, nëse e praktikoni gjatë “seksit në shpejtësi” në ndonjë vend të pazakonshëm.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark