×

Kjo është renditja tabelare në Superligën e Kosovës pas 5 xhirove të luajtura

17 September 2023 - 17:48

Ballkani është njoftuar me barazimi e parë në këtë edicion të Supelrligës së Kosovës në futboll pasi ka barazuar me rezultat 1-1 me Dukagjinin hë udhëtim.

Skuadra e trajneri Ilir Daja u gjend në disavantazh 1-0 pas 44 minutave lojë me golin e Merlakut, por ishte Berisha ai i cili barazoi shifrat në minutën e 70’.

Deri në fund të ndeshjes suharekasit e xkëkruan golin e fitores, por nuk ia dolën.

Me barazim 1-1 është mbyllur edhe ndeshja tjetër e ditës së sotme, ajo ndërmjet Prishtinës dhe Lirisë.

Për Prishtinën realizoi Leotrim Kryeziu në minutën e 34’, por ai mori kundërpërgjigje nga Prina i cili realizoi dhjetë minuta para përfundimit të takimit.