×
 • Sport
 • Sport

  Kjo është shuma “marramendëse” që do të fitoj Benzema te klubi arab, Al Ittihad

  Insajderi
  01 June 2023 - 18:45

  Karim Benzema edhe zyrtarisht nga sezoni i ardhshëm do të luaj te klubi arab – Al Ittihad.

  Sulmuesi francez raportohet se sot do të njoftojë në një konferencë për media largimin nga Real Madridi.

  Siç raporton mediumi i njohur, ESPN, Al Ittihad i ka ofruar Benzemas një kontratë dy vjeçare me vlerë 400 milionë euro.

  Sulmuesi franzec, luajti për 15 sezone te Real Madridi, duke shënuar 353 gola në 647 ndeshje, dhe duke fituar poashtu edhe Topin e Artë me mbretërit.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark