×
 • Sport
 • Sport

  Klubi i Al-Ittihad bën gafën e pafalshme gjatë prezantimit të Karim Benzemas

  Insajderi
  07 June 2023 - 14:56

  Futbollisti francez Karim Benzema është bërë zyrtarisht lojtar i ri i klubit nga Arabia Saudite – Al-Ittihad, i cili bëri një gabim të madh në Twitter gjatë prezantimit të francezit.

  Kështu, Benzema është prezantuar me një video, dhe klubi saudit i njohur si “Tigrat” ka shkruar:

  “Një tigër i ri do të ulërijë. Mirësevini në Ittihad. Benzima është këtu”.

  Image

  Benzima? Gabimi u vu re shpejt, klubi korrigjoi emrin dhe e ripostojë me emrin e saktë të yllit të ri të skuadrës. Por ishte tepër vonë, pasi shumë talleshin me gafën e Al-Ittihad me emrin e shkruar gabimisht të një lojtari kaq të madh.

  Francezi nënshkroi një kontratë dyvjeçare me Al-Ittihad në vlerën 400 milionë euro, që do të thotë se do të fitojë 200 milionë euro në sezon.

  Gjithashtu, të dyja palët ranë dakord për vazhdimin e mundshëm të bashkëpunimit edhe për një vit shtesë në të njëjtat kushte, nëse është e nevojshme.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark