×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Komisioni Evropian miraton ndihmën prej 118 milionë eurosh për të mbështetur Autoritetin Palestinez

  Insajderi
  22 December 2023 - 13:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Komisioni Evropian tha të premten se kishte miratuar një paketë ndihme prej 118 milionë eurosh për të mbështetur Autoritetin Palestinez.

  Komisioni tha se ndihma do të ndihmojë në pagimin e pagave dhe pensioneve të nëpunësve civilë në Bregun Perëndimor, ndihmat sociale për familjet në nevojë dhe pagesën për referimet mjekësore në spitalet e Jerusalemit Lindor, raporton Guardian.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark