×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Komisioni për hetim të skandalit të vajit dhe miellit, deputetët e VV-së e dështojnë mbledhjen

  Insajderi
  04 October 2023 - 10:58
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Nuk është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për Rezervat Shtetërore, në mungesë të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

  Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në ‘Facebook’ naga deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili.

  Ajo ka thënë se “mundësia e radhës” e deputetëve të VV-së është në ora 15:00, sot.

  “Isha në Komision Hetimor në Kuvend për Rezervat Shtetërore (SKANDALI i vajit, miellit etj). Deputetët e VV nuk erdhën. Komisioni nuk u konstituua. Mundësinë e radhës e kanë në orën 15:00, sepse ne nuk heqim dorë!”, ka thënë ajo.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark