×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Komuna e Prizrenit shpenzoi 3 mijë e 500 euro për pesë dreka zyrtare

  Insajderi
  13 May 2023 - 19:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Nga janari i këtij viti e deri më sot, Komuna e Prizrenit ka shpenzuar plot 3 mijë e 536 euro për dreka zyrtare. Saktësisht, kjo shumë është dedikuar vetëm për pesë dreka, shkruan Insajderi.

  Katër dreka zyrtare për kabinetin e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj kanë kushtuar plot 2 mijë e 236 euro.

  Ndërsa, vetëm një drekë nga administrata dhe personeli i ka kushtuar buxhetit të komunës gjithsej 1 mijë e 300 euro.

  Këto shuma janë bërë të ditura pas kërkesës së Gazetës Insajderi për qasje në dokumente publike.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark