×
 • Lajme
 • Lajme

  Konferenca e OSBE-së – Serbia nuk mori pjesë shkaku i Kosovës

  Insajderi
  18 May 2016 - 21:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Petrit Selimi ka thënë për Indeksonline se kërcënimi me bombë ishte alarm i rremë si dhe nuk kishte vend për shqetësim.

  Në këtë konferencë që kishte organizuar Ministria Gjermane ishin të ftuar përfaqësuese të vendeve të ndryshme, poashtu edhe zyrtarë të MPJ-së dhe bizneseve të Kosovës.

  “Ministria Gjermane ka ftuar një kombinim pjesëmarrësish nga vende të ndryshme. Nga MPJ e Kosovës isha unë dhe shefi i kabinetit Kastriot Orana, ndërsa aty të ftuar ishin edhe Odat Ekonomike, pastaj Oda Gjermano-kosovare, si dhe përfaqësues të industrive dhe organizatave zhvillimore ndërkombëtare që veprojnë në Kosovë”, është shprehur Selimi për Indeksonline.

  Ndërsa, për dyshimin se në sallën ku po mbahej konferenca e OSBE-së në Berlin kishte bombë, Selimi tha se kërcënimi nuk ishte serioz, ishte një alarm i rrejshëm. Ai nder tjerash tha se lajmi kryesor ishte se Serbia nuk ishte në organizim për shkak të prezencës së Kosovës.

  “Kërcënimi për bombe nuk ishte serioz, më shumë një alarm i rrejshëm. Lajmi kryesor ishte se Serbia nuk ishte prezente për shkak neve”, është shprehur Selimi. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark