×
 • Sport
 • Sport

  Kosovare Asllani protagoniste në fitoren e Suedisë kundër Afrikës së Jugut

  Insajderi
  23 July 2023 - 16:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kapitenja Kosovare Asllani ka treguar lojë të mirë në fanellën e  Suedisë, duke shënuar fitore në frymën e fundit me rezultat 2:1 ndaj Afrikës së Jugut, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Sky” në Wellington të Australisë, ku ishin të pranishëm 18.317 shikues.

  Në minutën e 90-të, Asllani ka asistuar dhe Ilestedt ka shënuar për 2:1. 

  Për suedezet shënuan Rolfo (65′) e Ilestedt (90′) dhe për Afrikën e Jugut realizoi Magaia (48′).

  Suedia e nisi me fitore në Grupin G në Kampionatin Botëror, ku është në grup me Argjentinën, Italinë dhe Afrikën e Jugut.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark