×
 • Lajme
 • Lajme

  Kroacia nis sot në Kosovë ushtarë në kuadër të KFOR-it

  Insajderi
  20 May 2024 - 08:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kroacia do të dislokojë ditën e sotme në Kosovë kontingjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të misionit paqeruajtës të KFOR-it.

  Ministria kroate e Mbrojtjes ka organizuar një ceremoni në Zagreb për këtë raste, teksa shton se kontingjenti i ri do të dërgohet në operacionin e KFOR-it për mbështetjen e paqes në Republikën e Kosovës.

  “Forcat e 41-të të HRVCON KFOR-it përbëhen nga pjesëtarë të Kompanisë së Këmbësorisë së Motorizuar, Njësisë së Aviacionit, Njësisë ISR, Njësisë së Shtabit, elementëve të mbështetjes kombëtare logjistike dhe inteligjencës dhe ekipit mjekësor”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

  Pjesë e ceremonisë do të jetë zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes, Ivan Anushiq.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark