×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeministri, Komunës: “Me konë leht me majte shpi, Kola jem i kishte mbajte dy”

  Insajderi
  18 May 2016 - 18:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shfrytëzuar një thënie popullore sipas tij të një malësoreje për të shpjeguar paaftësinë sipas tij të Komunës së Prishtinës për të menaxhuar me kryeqytetin.

  Sipas kryeministrit, “sot është parë se me çfarë sjellje dhe arsyetime të të paditurve, krerët e Prishtinës e prolonguan për një vit marrjen e përgjegjësisë për trafikun urban”.

  “Për të tillët malësorja kishte me thënë: “Me konë leht me majte shpi, Kola jem i kishte mbajte dy”, përfundon kryeministri në postimin e tij në Facebook.

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark