×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Reagon Kryetari i Zveçanit, nga ndërtesa e komunës i shoqëruar nga policia

  Insajderi
  26 May 2023 - 15:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka hyrë në zyrën e kryetarit në objektin e kësaj komune dhe siç ka thënë ai është shoqëruar nga policia, njofton Dukađini.

  “Po, momentalisht jam në kryebashkiak, më në fund jemi mirë, tani jam në zyrë dhe të tjerat do të shohim, jam nën shoqërimin e policisë, nuk kam më informacion ”, tha shkurt Peci.

  Ndryshe, pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë hyrë sot në ndërtesën e komunës së Zveçanit, duke përdorur gaz lotsjellës dhe granata trullosëse, duke lënduar dhjetëra persona të cilët janë pranuar në KBC-në e Mitrovicës. Të gjithë janë trajtuar dhe kanë lëndime të lehta.

  Pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme lokale në veri të Kosovës të mbajtura më 23 prill, Iljir Peci ka bërë betimin dje si kryetar i Komunës së Zveçanit në shkollën fillore “Isa Boljetini” në fshatin Boljetin. Ai mori 114 vota në zgjedhjet që u bojkotuan nga serbët, raporton media serbe Kosovoonline, transmeton Insajderi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark