×
 • Lajme
 • Lajme

  Kur Arkani ishte kandidat i serbëve të Kosovës në zgjedhje [Video]

  Insajderi
  21 May 2016 - 11:28
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pasi flitet se Arkan kishte prejardhje nga Prishtina, ai gjithmonë kishte dashur që serbët e Kosovës, gjatë zgjedhjeve në vitet e nëntëdhjeta, t’i përfaqësojë politikisht në Beograd.

  Ai në këtë videospot shihet duke thënë se “Kosova është serbe dhe gjithmonë do të jetë”, shkruan lajmi.net.

  Krimineli i luftës i njohur me nofkën Arkan, ishte vrarë pas luftës së Kosovës në rrethana të pa sqaruara. Ai është ngarkuar me fajësinë e shumë krimeve të kryera gjatë luftërave në vendet e ish-Jugosllavisë së bashku me njësitin e tij paramilitar të njohur si “Tirgrat e Arkanit”. /Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark