×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Kurti takohet me ministrin e Jashtëm grek, diskutohet për dialogun e rrugën e Kosovës drejt integrimeve euroatlantike

  Insajderi
  24 October 2023 - 19:17

  Kryeministri, Albin Kurti, sot është takuar me ministrin e Jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis.

  Gjatë takimit, Kurti e Geraoetritis ndër të tjera folën edhe për përkushtimi e Kosovës në dialogun me Serbinë.

  “Diskutova përkushtimin tonë për dialog, sigurinë dhe normalizimin e marrëdhënieve, rrugën e Kosovës drejt anëtarësimit në institucionet euroatlantike, si dhe rritjen e bashkëpunimit tonë dypalësh ekonomik dhe tregtar”, tha Kurti.

  Më herët, Kurti u takua edhe me ministrin e Mbrojtjes së Greqisë, Nikos Dendias, me të cilin folën për sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark