×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Lajçak javën e ardhshme vizitë në Serbi, kjo është tema e diskutimit

  Insajderi
  09 March 2024 - 17:50
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  I Dërguari i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, këtë të premtë do të shkojë për vizitë në Beograd.

  Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka njoftuar se Lajçak do ta vizitojë Serbinë më 15 mars.

  Ai ka thënë se me të do të flasë për procesin e largimit të kryetarëve të katër komunave veriore të Kosovës, Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut.

  Lajçak më 5 mars ka vizituar Kosovën, ku është takuar me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe temë e diskutimit mes tyre ka qenë vendimi i Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb që të mos përdoret si mjet pagese.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark