×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajçak javën e ardhshme viziton Beogradin, kjo është arsyeja

  Insajderi
  09 March 2024 - 14:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Miroslav Lajçak, i Dërguari i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, do të qëndrojë në Beograd të premten e javës së ardhshme.

  Kështu ka bërë të ditur presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

  Ai ka thënë se me të do të flasë për procesin e largimit të kryetarëve të katër komunave veriore të Kosovës, Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut.

  Lajçak më 5 mars ka vizituar Kosovën, ku është takuar me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe temë e diskutimit mes tyre ka qenë vendimi i Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb që të mos përdoret si mjet pagese.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark