×
 • Sport
 • Sport

  LAJMI I FUNDIT: Al Ittihad merr vendimin përfundimtar për transferimin e Mohamed Salah

  Insajderi
  06 September 2023 - 23:01

  Skuadra e Ligës Profesionale Saudite, Al Ittihad raportohet se ka marrë vendimin e tyre përfundimtar në lidhje me Mohamed Salah.

  Nga fundi i gushtit, u raportua gjerësisht se Al Ittihad ishte seriozisht i interesuar për nënshkrimin e Salah nga Liverpool.

  Megjithatë, ata u penguan nga fakti që trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, deklaroi publikisht se Salah nuk ishte në shitje. Al Ittihad më pas kishte një ofertë prej 150 milionë funtesh të refuzuar nga klubi i “Anfield” disa ditë para mbylljes së merkatos së transferimeve evropiane.

  Me mbylljen e afatit kalimtar saudit të enjten, është raportuar se Al Ittihad ka marrë vendimin përfundimtar.

  Sipas Foot Mercato, saga që përfshin Salah dhe Al Ittihad tani ka përfunduar pasi egjiptiani do të qëndrojë me Liverpool këtë vit. Është raportuar se klubi i Arabisë Saudite tani mendon se është tepër vonë për të arritur një marrëveshje me Liverpool për të sjellë Salah në Lindjen e Mesme.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark